Jdi na obsah Jdi na menu
 


Brno opouští další dva hráči. Střeštík míří na Slovensko, Jílek končí s kariérou

22. 6. 2011

 

Za Zbrojovku Brno nebudou hrát ve druhé lize ani záložník Marek Střeštík, ani obránce Martin Jílek. Oba dva jsou na odchodu z klubu.  

Levonohý záložník Marek Střeštík pravděpodobně zamíří na půlroční hostování do kádru úřadujícího slovenského mistra Slovanu Bratislava. Informaci v úterý potvrdil sportovní ředitel jihomoravského klubu Richard Dostálek s tím, že ještě není vše uzavřeno.

"Je to zatím v jednání, ještě není nic uzavřeno," řekl Dostálek a dodal. "Je ale pravda, že Marek nenastoupil s naším A týmem do přípravy na příští sezonu." Čtyřiadvacetiletého Střeštíka si do Slovanu údajně vyžádal český kouč Karel Jarolím.

Čtyřiadvacetlietý obránce Martin Jílek už také nebude pokračovat v kádru druholigové Zbrojovky. Rozhodl se totiž skončit s vrcholovým fotbalem.

Jílek nebyl zařazen do letní přípravy prvního mužstva a v tomto týdnu jedná s klubem o ukončení smlouvy.

"Přišel za námi s žádostí o rozvázání smlouvy, protože chce údajně skončit s fotbalem," uvedl sportovní ředitel Zbrojovky Richard Dostálek. V nejvyšší soutěži si Jílek připsal celkem 26 startů, v nichž vstřelil jednu branku. V poslední době ho pronásledovala častá zranění.